NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Karty podstawowe

1. Jakie formularze trzeba wypełnić aby zostać przyjętym do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego? Wzór wniosku o wydanie skierowania do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Wzór Wywiadu pielęgniarski i zaświadczenie lekarskie Wzór skierowania do zakładu Wyżej wymienione dokumenty znajdą Państwo w DRUKACH ZOL

2. Jaki jest średni okres oczekiwania na przyjęcie do placówki?

Czas oczekiwania na przyjęcie, uzależniony jest od ilości skierowań złożonych w kolejce oczekujących. Aktualne dane znajdują się na stronie NFZ: Przejdź: Kolejki NFZ

(w rubryce miejscowość proszę wpisać: Poznań, a w rubryce ulica: Mogileńska)

3. Jak najłatwiej dojechać do Zakładu?

Tramwajem: z Ronda Śródka linie 6, 8 kierunek Miłostowo, przystanek "Pusta" (na wysokości zajezdni autobusowej i Urzędu Skarbowego Nowe Miasto) przed zajezdnią na Miłostowie.  

Samochodem: z Ronda Śródka należy jechać ulicą Warszawska w kierunku Swarzędza, na wysokości zajezdni autobusowej skręcić w lewo w ul. Mogileńską ( na skrzyżowaniu widoczny jest charakterystyczny znak Forda).

4. W jakich godzinach i gdzie można składać skierowania na przyjęcie na oddział rehabilitacyjny? Skierowania należy złożyć w okienku Rejestracji (znajdującej się w holu przy wejściu), od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 12:00.

5. Czy pobyt w Zakładzie jest odpłatny?  

Pobyt na oddziale rehabilitacyjnym jest całkowicie BEZPŁATNY (dla pacjentów posiadających ważne ubezpieczenie), a świadczenia zdrowotne finansowane są w pełni przez NFZ.

Pobyt w Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym (oraz w Oddziale Opiekuńczo-Leczniczym Psychiatrycznym): NFZ pokrywa koszty opieki medycznej, natomiast pacjent płaci koszty pobytu - zgodnie z ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych z dnia 27 sierpnia 2004 roku. (Miesięczna opłata wynosi 250% najniższej emerytury, ale nie więcej niż 70% miesięcznego dochodu).